| RobertzZ a întrebat:

Salut, acum doua zile m-am dus pana la magazin sa cumpar ceva si din greseala m-am impiedicat si m-am zgariat de marginea de fier a lazii frigorifice, nu m-a durut si nici nu a curs sange dar am observat ca era o alunita langa rana. Alunita este mica in jur de doi trei milimetri prespun si nu s-a infectat / crescut in proportii. rana se vindeca nu prea ma doare, dar am auzit ca poti face cancer de piele daca maltratezi o alunita. voi ce parere aveti? funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Stai linistit. nu faci cancer cu una cu doua.
uite un link sa-ti faci idee despre ce alunite pot fi periculoase. are si o galerie foto. http://www.eva.ro/......35830.html

2 răspunsuri:
| UnOmModest a răspuns:

Salut! S-I-M-P-T-O-M-E-L-E sunt doar in capul tau, ai auzit ca multe persoane au facaut cancer din diferite cauze, si acum primul lucru la care te-ai gandit a fost ca si tu vei patii la fel, dar stai calm asa, ceva ne se va intampla.
Dar daca tu spui ca este doar o zgarietura si ca se vindeca, si nu este o rana larga, deschisa atunci totul este bine.
Nu-ti mai face atatea griji cu privire la asta, totul va fi bine iti garantez eu.
Totul va fi binewinking.
O zi buna!
Succes!