| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum jumătate de an m-am jucat cu niște pisicuțe care aveau purici și mai multe, pe moment atunci aveam doar coșuri pe care le spărgeam, dar sau făcut pete maronii, am folosit creme de tot felul și nimic, va rog ajutați-mă deoarece nu pot purta nimic scurt vara și aș dori să scap de ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic alergolog stie, daca nici el nu stie te va trimite sa faci analize de sange sa vada daca aceste bube sunt cauzate de altceva, din mincare din stomac sau genetic. Ce varsta ai?

| dullcat a răspuns:

Buna.Cel mai intelept e sa mergi la dermatolog! Astfel de probleme de piele nu se trateaza acasa si nici cu sfaturile oamenilor de pe TPU.

| Andreearuso a răspuns (pentru dullcat):

Am mers peste tot și toți spuneau că sunt alergica la pisici, dar nu sunt de mica am avut pisici dar niciodată n-am avut nimic. până atunci

| dullcat a răspuns (pentru Andreearuso):

Problemele de piele trebuie un consult pe viu, adica sa vada medicul cum arata zonele afectate si sa-ti mai puna niste intrebari pentru a-si da seama. Daca intrebi strainii de pe internet vei primi, cel mai probabil, tot presupuneri mai mult sau mai putin corecte despre ce ar putea fi si mai tare te-ai panica.

| Xox0 a răspuns:

Daca ai 15 ani si cosurile s-au vindecat lansand petele astea in urma, se vor duce de la sine. Trebuie doar sa astepti...