| Hisaya a întrebat:

Acum o saptamana m-am lovit cu capul de usa, mi s-a facut o umflatura si nu s-a retras. Umflatura nu este vizibila, o simt doar daca-mi ating capul.Si m-am lovit un pic mai sus de tampla stanga, un pic mai la stanga. Intrebarea mea este: se va retrage sau va trebui sa consult un medic? Niste sfaturi va rog! Funda! Promit!
P. S.: Daca incerc sa masez acea zona, ma cam doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Poate ai facut cucui nevizibil! Cum sunt si unele cosuri cresc in piele. Dupa mine e cam grav ce ai patit si foarte urgent trebuie sa te duci la doctor el te va ajuta mai bine si iti va spune clar care iti este starea ( usoara sau de agravare). Am cautat pe internet si vei vedea ca scrie "copii 1-2 ani" acel site este mai special pentru el dar zic eu ca acele manifestari se fac si la copii mai mari sau adolescenti sau chiar la oameni maturi plus batrani. Site-ul ar fi acesta: http://www.copilul.ro/......6806.html.
Sper ca te-am ajutat intr-un fel :)! Sper sa te faci bine!

2 răspunsuri:
| Onutsu a răspuns:

Pune ceva rece, daca nu se retrage nici dupa aceea, consulta un medic. tongue

| DΣΣΔ a răspuns:

Buna! Mi s a intamplat si mie, recent m-am lovit cu capul de tocul usii si inca ma doare... sfatul meu ar fi sa ii rogi pe parinti tai sa mergi la un medic (daca desigur ei sunt de acord)... sper ca te-am ajutat