| cosminutzcos a întrebat:

Acum o saptamana mi-am rupt incheietura...ambele oase insa la unul am tija si la celalalt nu. Cam cat o sa dureze pana imi scoate tija? Cu ghipsul stau 3 saptamani si mi-l da jos. Dupa ce imi scoate tija mana va fi ca la inceput? Va mai fi vrodata normala mana? O sa pot sa mai fac sala? Am 15 ani. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Niciun lucru reparat nu e ca nou. vei resimti cu anii dureri la schimbari atmosferice, diferenta de 5-10% in utilitate. poate chiar mai putin. dar nu va fi 100% niciodata. cam 5-12 luni vei simti diferenta cel mai mult. pana se regenereaza toate tesuturile afectate. diferenta mica de forta va fi neglijabila si dupa 40 de ani s-ar putea sa doara la diferente atmosferice. gen treceri rapide de la 30* la 15* si ceata densa, vara/iarna. dar toate astea se pot manifesta sau nu. difera de la om la om cum suporta o iesire si reintrare in normalitate

Răspuns utilizator avertizat
| cosminutzcos explică:

Dupa 1 an/1 jumate o sa mai pot face sala?