| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am calcat stramb.Prima zi nu m`a durut, dar ziua urmatoare m`a durut ingrozitor. Pot sa merg, dar ma doare foarte tare.Nu e invinetit, nu e umflat, doar ma doare... mi-am dat cu o crema si mi-am pus o fasa elastica, dar tot ma doare... voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cred ca ai facut o entorsa. Trebuie sa cumperi un unguent antiinflamator de la farmacie. Sunt o multime de unguente scumpe ca Nurofen gel, Voltaren emulgel, Ketonal gel, etc. Dar cel mai ieftin si bun este unguentul romanesc Diclofenac gel.
http://www.medipedia.ro/......EL-1.aspx. In jur de 10 lei.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Mai stai pana maine sa vezi cum e, daca tot asa e si ai numarul de telefon al medicului de familie ai putea sa o suni sa vezi daca nu poate venii la tine sau sa mergi tu la ea sa vezi daca este ceva inneregula.
Succes si o zi placuta!

| NexussZ a răspuns:

Am patit si eu, de multe ori. Daca te mai doare chiar si dupa o saptamana du-te la un control ceva. Sa nu fie luxat rau piciorul incat sa nu-si revina. Stai calm.

| Piciu_8167 a răspuns:

Dupa descrierile date mi se pare ca ai facut o entorsa... exact asa am patin si eu acum 2 luni... problema este ca daca e o entorsa o sa te deranjeze o perioada lunga de timp

| ancagirl a răspuns:

Pai poate sa iti fie sclantit sau sa ti-l fi fortat si eu saptamana trecuta am patit la fel ca tine si imi era sclantita glezana asa ca mai bine astepti pane maine si daca te tot doare poti sa te duci la medic pentru ati spune mai concret ce ai.