| Anonimul6446y8i544 a întrebat:

Acum 5 zile am mâncat o pungă ÎNTREAGĂ de semințe de floarea soarelui cu tot cu coaja! Nu am fost constient că daca mananc samburii cu tot cu coaja pot face apendicita! Au trecut 5 zile de cand am mancat punga aia de seminte si inca nu a aparut nici un simptom insa mie tot mi-e frica! Nu mi-e frica de operatie insa am peste 2 saptamani un eveniment foarte special si unic in viata mea de la care nu pot lipsi! Va rog foarte frumos sa-mi spuneti daca o sa fac apendicita pentru ca mi-e frica ca o sa fie prea tarziu cand o sa-mi dau eu seama ca am! Repet faptul ca am mancat semintele cu coaja acum 5 zile si inca nu am simptome! Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Va trebui sa manaci sute de kilograme sa faci apendicita sau macar sa cresti riscul de a face.

| Claxon987 a răspuns:

Nu faci apendicita linisteste -te

| vlad8249 a răspuns:

Daca nu ramai gravid in 5 zile du-te la doctor