| Soriiinn a întrebat:

Salut! Am 1.55 cm la 15 ani si 53 kg nu sunt gras
Dar vreau sa mi maresc muschii
Daca o sa iau creatina o sa cresc si in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu vei creste in inaltime daca iei creatina dar vei creste in istetime happy eram ironic

eu zic sa mai astepti cativa ani si apoi sa te apuci de sala si exercitii pentru masa musculara!

esti mic deocamdata

iar ca si raport inaltime/greutate esti bine!

| ioana748 a răspuns:

Are dreptate @simpatic.
Mai asteapta 3 ani pana vei incepe sa faci sala.
Daca vrei sa cresti in inaltime joaca putin baschet.
Ia niste suplimente de vitamine si minerale indicate pentru varsta ta, iti va recomanda farmacista/ul.
Hidratează te corect si fa plimbări in aer liber.
Toate cele bune,