| ECUCI a întrebat:

Salut! Am 1.66-1.70 si am 54 kg. Credeti ca e bine? Ar trebui sa ma ingras? Cu cat si cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Dacă eşti băiat cred că eşti cam slăbuţ. Adică băieţii la 170 ar trebui să aibă un pic mai mult ca fetele.
Dar stai liniştit, mai bine slab decât gras laughing

| Joanne a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa pui pe tine cateva kg.
Incearca niste exercitii fizice pentru a creste masa musculara.
In caz ca nu reusesti doar prin miscar, ia si aminoacizi inainte de a face setul de exercitii. Vei vedea cum vei arata mult mai bine.
Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Christinne8 a răspuns:

Nu ai nevoie sa te ingrasi!
Altele ar da orice sa arate ca tine.

| Cathy_5203 a răspuns:

Nene, e super-ok greutatea ta! Eu am 1.63 si 50 de kg si arat bine... daca te ingrasi nu vei arata tocmai bine...vei avea parti ale corpului oarecum deformate deci e bine cat ai acum.:d

| Johnny_3797 a răspuns:

Daca ai virsta de 15-17 ani atuni e mai putin de normal.Cel mai bine la asa inaltime sa ai aproximativ 60-65 de kg happy

| ECUCI explică:

Am uitat sa spun ca fac sport de 6 ori pe saptamana, apx 2 ore