| Dan1232018 a întrebat:

Salut.
Am 12 ani. Acum cateva zile am primit o lovitura puternica in testicule.
Inca simt durere si imi este rusine sa ii spun sau sa ii arat mamei, iar tatal meu este plecat.
Ce sa fac? Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Zona inghinala este foarte sensibila si orice lovitura acolo se lasa cu dureri care se pot mentine mai mult timp.
Analizeaza singur zona respectiva, sa vezi daca sunt vanatai, leziuni, umflaturi care trebuie tratate.
Nu e o rusine sa vorbesti cu mama ta, mai ales daca durerea persista mai mult timp (situatia se poate agrava daca problema ramane netratata).