| Maria19999990 a întrebat:

Salut sunt baiat am 16 ani si de cateva zile am sangerari in scaun ce sa fac? Este ceva grav? Nu stiu cum sa ii spun mamei mele ca mie rusine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai hemoroizi ( interni sau externi ) sau o fisură anală!

Oricum, trebuie să mergi ( urgent ) la un control la medicul specialist proctolog!
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Proctologie.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
spune mamei tale, si mergi la medic degraba, cere o colonoscopie pentru a evita un cancer de colon sau rectal, nu te ingrijora, acest test trebuie facut pentru a fi sigur ca nu este vorba de polipi/tumori.
O zi buna.

| Reyzerd a răspuns:

Salut,poti avea hemoroizi, o infectie, cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor care chiar se pricepe.