| Marian2008 a întrebat:

Salut! Am 12 ani si 1, 55. E normal sa am doar 37 kg? Sunt destul de ingrijorat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anuket a răspuns:

E puțintel, dar având în vedere vârsta ești în creștere, ai timp să mai pui pe tine.

| akvez00 a răspuns:

Salut!
Uite aici un site: https://ro.calcuworld.com/sport/calculator-imc/
Accesând link-ul poți introduce înălțimea exprimată în cm, greutatea ta exprimată în kg și alege-ți sexul, după ce ai făcut astea apasă pe „calculează".
Totuși trebuie luat în considerare că ești în plină creștere, dacă nu te simți bine te sfătuiesc să contactezi un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E puțin. Mănâncă mai mult, atâta tot.