| Eus3b1u995 a întrebat:

Salut, am 13 ani, am baut jumatate de sticla de pepsi in 5 minute. si acum stau pe scaun si tremura si scaunul cu mine. nu stiu de ce asa de tare, oare ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Cofeina isi face efectul... misca-te la bucatarie si asa cum ai baut jumatate de sticla de pepsi asa sa bei si jumatate de sticla de apa plata.Inceteaza cu pepsi si cu Cola pentru ca NU SUNT SANATOASE daca tot vrei ceva cu gust, fa-ti o limonada, un fresh, dar laso-n colo de treaba.Bafta

| Eus3b1u995 explică (pentru Tataran_Sebastian_1998):

Inca ceva, acum 5 ore am baut si un redbull. de acum in viata mea nu ma mai ating

8 răspunsuri:
| Medema a răspuns:

Pregateste-te omule in seara asta nu o sa dormi!

| Anonim0078965 a răspuns:

Pai gandeste-te ca un pahar de pepsi corespunte cu 10 lingurite de zahar. In jumatate de sticla este o gramada de zahar care ajunge in corpul tau.Ficatul este afectat si mai mult si elibereaza mai mult zahar in sange.Ficatul este strapuns de acid si de aceea ti se intampla asta... Daca nu intelegi pune intr-un pahar cu cola/pepsi o bucata mica de carne si gandeste-te ca asa se intampla cu ficatul tau sau documenteaza-te mai mult de aicihttps://www.google.ro/......https?/url

| Criterion a răspuns (pentru Anonim0078965):

De acord cu cantitatea de zahar, cu eliberarea zaharului in sange.Dar nu cumva glumesti cu ficatul strapuns de acid?

| IamFantastic a răspuns:

Am patit si eu asta tot de la pepsi, mama a chemat salvarea si medicii mi-au dat o pastila (aspirin-cardio) si intr-o ora mi-am revenit, de atunci nu mai beau nimic cu cofeina.

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Cofeina isi spune cuvantul! Sa nu mai faci asta niciodata, pentru ca daca esti intr-o perioada cu imunitate scazuta iti va ceda inima si pa, nu mai are nimeni ce sa iti fac. Ai grija pe viitor. Pa-pa

| Eus3b1u995 explică (pentru AlinnaAly):

Bun lucru ca nu am imunitate scazuta, e la un nivel normal, am baut si redbull acum 5 ore. tinerii din ziua de azi laughing normal ca ma simt oribil. multumesc mult!~

| AlinnaAly a răspuns (pentru Eus3b1u995):

Cu multa placere! Ai grija pe viitor, greselile acestea nebunesti iti pot fi fatale intr-un anumit moment. Ai grija de tine si de sanatatea ta!