| Andreea_Stefania_1996 a întrebat:

Am 13 ani si de cateva zile ma doare in dreapta jos.azi ma duc la doctor...cred ca ma opereaza. Imi poate spune cineva ce se face inainte de operatie in afara de anestezie? Parca era ceva cu un furtun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| sorin2407 a răspuns:

Inainte de operatie (cred ca este de apendicita) mie mi-au facut un test (sa vada daca nu sunt alergic la anestezic. se face o intepatura in mana) clisma (chestia cu furtunu. nu te speria nu doare) si poate un set de analize ( sange). Stai linistit este o operatie foarte simpla.