| XminyoongiXx a întrebat:

cand te opereaza de apendicita doare sau iti face anestezie si nu simti nimic? sad De cateva zile ma doare in continuu apendicita si vor sa ma duca la spital, dar mi-e frica, ma tem...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Operatia aia nu e nimic, te pui pe masa de operatie apoi te trezesti operat, nu simti nimic, dormi. Problema e cu recupearea, vreo 2 saptamani o sa obsesti repede, nu prea o sa poti manca, o sa te doara operatia. Asta e.

| RobertMoon a răspuns:

Exista doua variante: varianta clasica cu anestezie si taietura sau varianta cu laser dupa care peste 2 ore poti sa faci ce vrei spre deosebire de varianta cu taietura.

| Moryami a răspuns:

Nu simţi absolut nimic. Spun asta pentru că am fost operat de apendicită la 6 ani parcă. Tot ce îmi aduc aminte e că într-o zi eram la bunicii mei şi m-a luat o durere cumplită de burtă ( sau mă rog, în zona aia jos ). Apoi parcă am adormit şi m-am trezit pe o targă de spital ( părinţii erau lângă mine ). Apoi iar am adormit şi m-am trezit iar pe o targă şi 2 asistente încercau să ''mă sufoce'' ( de fapt vroiau să-mi facă anestezia. Apo iar am adormit şi când m-am trezit, m-am trezit într-o cameră de spital pe pat şi când m-am uitat jos pe la burtă am văzut o cusătura.
N-am simţit absolut nimic. laughing

| IuseinLavinia a răspuns:

Este o operatie totusi, dar daca iti face anestezie totala este ca si cum ai dormi. Sanatate multa!

| SweetChildOAxls a răspuns:

Este foarte posibil ca nici macar sa nu fie apendicele cel care te doare. Si eu am crezut ca am aceeasi problema, cand de fapt era ceva tratabil cu cateva pastile. Mergi la doctor pentru a vedea exact ce problema ai.
Multa sanatate!

| GeorgeAdrian a răspuns:

Intra Aici: http://wamjelly.com/? ref=1194275

| StephyBlack a răspuns:

Iti face anestezie

| alexalisnic a răspuns:

Nu te doare, iti face anestezie si nu simti deloc.Am trecut si eu prin asta.