| Didii15 a întrebat:

Hei.

De vreo 2 zile ma doare in partea dreapta jos.azi dimineata in drum spre sc simteam intepaturi si in picior, dupa au trecut.

Poate sa fie apendicita? sau ce altceva?
Cand stau pe scaun ma doare un pic.

Ce "exercitii" as putea sa fac ca sa vad daca e apendicita? am facut cateva(sa stau pe calcaie, sa stau intinsa si cu picioarele indoite si sa apas cu palma apoi sa iau brusc) altceva stiti?

Si pentru ce care ati fost operati.cum este?sad

[p. s:sunt din gl.si am 15:-s.altcineva din gl care a fost operat/a? sad]
Thx mult pentru raspunsuri :-s

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Eu sunt din galati.nu am fost eu operat. dar am o cunostinta care s-a operat.
Dupa operatie.trebuie sa fii mai grijulie.nu mai poti manca orice.nu mai poti face orice miscare timp de cateva luni.in rest este ok.decat cu o durere de apendic.mai bine sa nu mai fac miscare.si aici vine sfatul meu.
Ai grija de tine. daca ai posibilitate de operatie cu laser.mergi la Braila.nu te lasa pe chirurgie cu bisturiul.medicii nostri din Romania. daca nu le dai bani sa faca baie.nu iti face treaba cum trebuie.bine asta nu se aplica la toti.
Mult succes si insanatosire grabnica

| GuessWho a răspuns:

Buna didi.
Cand m`am dus la doctor ca ma durea sh pe mine. m`a tins pe pat si mi-a apasat in locul acela... m`a intrebat daca ma doare i-am zis ca nu.si a zis ca daca apas si simt ca ceva se zbate acolo inseamna ca o fi vreun semn de apendicita.
Daca nu ar putea fi hernie.
Stai linistita fi ce`o fi o operatie ca asta nu dureaza decat juma` de ora cel mult happy
Succes!;*
SPer totusi sa fii in regulabig grin

Răspuns utilizator avertizat