| lucyanaaaq7 a întrebat:

Buna! De cateva zile, 5-6, ma doare in locul apendicitei. In seara asta mi s-a lasat pe picior. Mi-e frica tare de operatie si mai mult de anestezie. Maine merg la dispensar. Cateva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Operatia nu doare deloc si nici anestezia, ca-ti pune o masca pe fata si ai adormit, iar cand te trezesti esti deja operata.
Vezi sa nu sparga apendicita daca este atat de grava, ca faci septicemie si mori! Fugi la spital!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este o operatie usoara. Nu simti nimic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După anestezie nu mai doare. Doare înțepătura de la injecție.

| mi25 a răspuns:

Sa nu-ti fie frica, este o operatie usoara. Eu am avut peritonita (spargerea apendicelui) si am stat doar 4 zile in spital.

| Caro34 a răspuns:

Fugi la medic! Operatia dureaza in sine 15 minute, de o injectie nu are rost sa te sperii ca banuiesc ca nu suntem ca aceia din: Africa, Somalia carora trebuie sa le dea o bombonica ca sa accepte un vaccin! Medicul te consulta si ai scapat de orice problema! Poate ai altceva si tu mori de frici inutile! Curaj si mult noroc!