| ygrec25 a întrebat:

Salut, am 13 ani si vreau sa-mi spuneti cum as putea sa fac tractiuni ca pana acum nu pot face nici una desi pot face 20 flotari:{

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElisaFitness a răspuns:

Da! Trebuie sa iti antrenezi muschii spatelui. Pentru inceput ai putea face tractiuni cu un scaun ajutator sub picioare, pentru sprijin. Dar muschii spatelui ti-i poti dezvolta prin exercitii de genul : http://www.trainwithmeonline.com/......Equipment. Tractiunile sunt dovada clara a unui antrenament sustinut, asa ca nu te ingrijora, cu timpul si practica, vei reusi! De la 14-15 ani poti intra in sala de fitness pentru a lucra cu greutati fara griji. Pentru o alimentatie optima care sa iti dea putere, verifica www.myhealthbox.blog.com. O saptamana minunata si spor! Elisa/ Personal Trainer

1 răspuns:
| FuRRyous a răspuns:

Eu cand m-am apucat de tractiuni eram ca si tine...dar am inceput sa maresc numarul flotarilor aproximativ 50 60, si am reusit sa fac si tractiuni.Acum pot face 35+ tractiuni simple, si multe alte genuri de tractiuni.