| ygrec25 a întrebat:

Salut, am 13 ani si vreau sa-mi spuneti cum as putea sa fac tractiuni ca pana acum nu pot face nici una desi pot face 20 flotari:{raspundeti funda si vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Flotarile-s pe podea si tractiunile la bara.e o diferenta de la cer la pamant.insist:nu te lasa; lupta.o sa castigi...cred

| george001 a răspuns:

Grupurile musculare implicate in flotari si tractiuni difera in totalitate. Cea mai buna metoda este din aproape in aproape, ridica-te cat poti de sus de cate ori poti (10, 20, cat poti tu); maine o sa te poti ridica putin mai sus, poimaine si mai sus si asa mai departe. In 2 saptamani probabil n-o sa ai nicio problema.

| Forex a răspuns:

Casa poti face tractiuni multe fa sport mai mult macar o jumatate de ora pe zi,fugi,joaca fotbal,fa flotari,abdomene ce stii tu mai bine, toate te vor ajuta, am si eu 14 ani si eu fac doar in jur 8-9