| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 14 ani am 170 si 54 de kg mi se pare ca sunt slab..cum as putea sa ma ingras peste vara? Un program ceva? exercitii fizica ( flotari abdomene.) FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut!
Ar trebui sa ai cam 60 de kg.
Mananca mai sanatos,mai consistent,dar fara sa faci abuz, asta nu inseamna ca trebuie sa te indesi de dulciuri, sucuri acidulate, grasimi, mancare gatita cat mai sanatoasa si miscare zilnic.
Te pup!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești în perioada de creștere, nu te mai speria atât.
Mergi pe o alimentație cât mai variată și evită alimentele procesate industrial/fast-food, băuturile negre (în special coca cola, etc.). Băieții au cu predilecție, arderile accelerate.
Practică un sport de masă.
Nu ești în pericol cu greutatea.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| JeLove a răspuns:

Arunca o privire pe www.hunkbody.ro