| Ionut5789 a întrebat:

Salut,am 14 ani si acum aproximativ 2 luni am cazut de pe bicicleta si am cauzat o fractura de dezlipire epifizara si eversiune de glezna, imi puteti spune daca voi ramane cu sechele sau daca o sa am probleme ceva cu cresterea? Sau daca o sa mai merg drept va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar medicul poate sa-ti spuna.

| RxTx a răspuns:

Da te-a bușit masina nu glumă!
Acum depinde de medici
Unii sunt tâmplari altii sunt măcelari si unii sunt medici bunim
Am un client ce s-a facut praf si-a rupt coloana si-a spart bazinul cioburi si nimeni nu se mai baga sa il repare
Si a găsit un medic in targoviste care mi-a spus el ca a fabricat special pentru el un fel de corset cutie in care la pus ca pe mumie si la ținut acolo 3 luni apoi i-a scos tijele...
Iar acum merge pe picioarele lui.
Asta zic depinde de meșter meseriași cioflingar sa chiar doctor
Depinde de ce experiență are

| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai un medic iti poate spune si numai dupa ce-ti va face o alta radiografie.