| Ionut5789 a întrebat:

Salut, am 14 ani si acum 2 luni am cazut de pe bicicleta si am cauzat o fractura de fibula si o eversiune de glezna. In acest moment inca mai am piciorul in ghips. Imi doresc foarte mult sa stiu daca voi mai putea merge ca in inainte. Adica intrebarea mea este daca voi schiopata, va rog spuneti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu siguranta vei putea merge si alerga ca inainte, dar numai dupa ce ti se osifica fractura si te insanatosesti complet, adica poti merge bine peste 1 luna, dar cu alergatul mai ai de aspteptat vreo 6 luni.
Nu, nu vei schiopata deloc, fiindca nu vei avea motiv si nici dureri.

| Ionut5789 explică (pentru Violleta2022):

Sunteti sigura? Sau doar Asa credeti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionut5789):

Da, sunt sigura!

| Brizbriz a răspuns:

?!?
ce fel de parinti SI DOCTORI AI?!?

dupa ce iti scoate ghips-ul, urmeaza recuperarea fizica si daca ai parinti responsabili SI DOCTORI CARORA LE PASA or sa se trimita la fizioterapie unde o sa faci exercitii SPECIAL ca sa poti merge ca inainte

de ce urlu?!? pentru ca DEJA TREBUIA SA STII ASTA, deja DOCTORUL TREBUIA SA ITI SPUNA!

| Nirvanaaa a răspuns:

După ce te faci bine vei merge normal, respecta recomandările medicale și va fi ok.

| tasr123 a răspuns:

Nu vei mai putea merge normal.

| Ionut5789 explică (pentru tasr123):

De unde stii? Sau doar te dai cu parerea