| anonim_4396 a întrebat:

Hey. Cand merg, calc cu piciorul in interior (glezna se duce spre interior) si se vede foarte nasol. Nu am avut nimic la glezna, desi nu se observa prea tare, nu ma simt eu bine. Imi puteti spune ce-as putea face sau de ce merg asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

N-ai cum sa stii care este cauza pana ce nu vei merge la un otoped. Poate ai un platfus(picior plat)--- este o cauza a un anumit tip de mers, ca si cand ai calca "inauntru", pe marginile interne ale talpilor. Daca se confirma, ortopedul iti va face anumite recomandari ca de ex: purtarea unor talonete potrivite ( facute la comanda), reflexoterapie, evitarea activitatilor fizice indelungata(plimbari lungi). Asadar, du-te la un medic specialist in ortopedie --- este singurul in masura sa stabileasca o cauza si sa faca o recomandare pentru corectarea mersului defectuos. Numai bine!

1 răspuns:
| Nostradamuss a răspuns:

Poti sa-ti iei papuci ortopedici.nu-s scumpi