| red3Nergy a întrebat:

Salut, am 14 ani si am 2 intrebari.
1. De ce pot sa imi decalotez penisul doar cand nu este "sculata"? Cand e in stare de erecție si incerc sa imi decalotez penisul ma doare. Oare este din cauza "aței"?
2. De ce ma doare capul penisului la atingere? Tin sa Menționez ca nu e iritat sau ceva arată perfect normal. Nu am stat cu penisul decapotat niciodata prin blugi sau pantaloni.
Ma puteți ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

DECALOTAT mai copii, ca nu este vorba de automobil ci de penis. Poti decalota penisul doar in stare flasca deoarece "inelul preputiului" este stramt din nastere si necesita sa fie alungit prin masaj si exercitii de intindere zilnice sau dupa caz daca este prea gros si prea stramta deschiderea atunci se poate rezolva doar prin taiere, printr-o operatie chirurgicala de catre un medic urololog.Ti-am lasat un raspuns zilele trecute. Se pare ca nu ai avut incredere in acel raspuns. Te sfatuiesc sa te adresezi medicului tau de familie.

| Andutu21 a răspuns:

1.Este normal da este din cauza "atei"
2.Este o zona destul de sensibila cu timpul o sa umblii cu el decapotat fara sa vrei.

| DjSteelSex a răspuns:

Salut man! si eu am 15 ani...de mic trebuia sa iti decalotezi penisul. asa am facut eu si acum pot sa il ating cat vreau ca nu ma doare si din cauza asta te doare...penisul nu s-a acomodat sa fie decalotat