| RedGoat a întrebat:

Adresez aceasta intrebare de natura medicala in sectiunea asta pentru ca din cate vad, aici se dau cele mai multe raspunsuri.Am 17 ani si n-am avut pana acum relatii sexuale.

Cand imi decalotez penisul (acesta fiind in stare flasca) pentru a spala capul cu sapun si gel de dus (e bine daca dau si cu gel de dus?) simt un mare discomfort la atingere care nu ma lasa sa continui..pentru ca efectiv doare intr-un fel. Pana la urma incerc sa indur pana termin spalatura. Tin sa mentionez ca am incercat sa fac acelasi lucru si cand aveam erectie si durerea s-a mai atenuat si am putut continua fara griji...insa tot s-a simtit ceva discomfort.
Intrebarea: de ce doare la atingere capul in stare flasca mai tare decat in stare erecta? Cand o sa am relatii sexuale, o sa ma doara capul penisului la fel la penetrare? Tin sa mentionez ca inca am acea "ață"

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

„Durerea" e normală - ai enorm de multe terminații nervoase acolo. Și cum din câte-mi dau seama nu te-ai masturbat ca să te înceți cu atingerea, simți acea senzație neplăcută.
Va dura o vreme până o să te desensibilizezi suficient, dar în mod certe sexul nu va fi neplăcut.

1 răspuns:
| Otto19 a răspuns:

Incerca cateva zile doar cu apa si vezi daca ai aceeasi senzatie du-te la doctor