| Rquw a întrebat:

Salut! Am 14 ani si am foarte multe ticuri care ma streseaza si ma enerveaza in fiecare zi, ce pot face pentru a ma calma si cu nervii si cu ticurile? Mai ales cu ticurile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un consult psihiatric si iti vor da ei medicatie/tratament. Sanatate multa!

| LordCristobal a răspuns:

Să nu îți mai exersezi ticurile sau sa îți găsești o activitate productivă care o să te facă să uiți de ticuri.

| andreipaskk1 a răspuns:

Nu ai ce sa le faci cu timpul o sa incepi sa nu le mai faci asa des, sau poti sa te obligi singur sa nu le faci

| generalu00 a răspuns:

Recomand ceai de musetel