| Valera_Gorbuleak_1992 a întrebat:

Salut, am 14 ani si uneori simt intepaturi la nivelul vezicii urinare, prostatei, ma gindesc ca ar fi prostata, voi ce ziceti? In rest nu am probleme, nu ma urinez des, cu sange sau chestii de acestea, doar intepaturi uneori, daca a avut sau are cineva asa simptome la aceasta varsta va rog sa spuneti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Aoelo! Cred ca te-ai racit grav! De regula atunci simti intepaturi. La baieti e mult mai grava treaba decat la fete. Mergi degraba la un medic bun, care sa iti poata spune cu precizie ce ai.

| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca te tii si nu urinezi des, iti poate crea disconfort in vezica urinara, ceea ce tu de fapt simti acum, prin intepaturile locale.
Incaerca sa fii mai atent, sa nu te mai tii, pentru ca poti sa-ti imbolnavesti rinichii prin tinerea urinei care-i plina de toxine, o perioada mai lunga in corp.
Mergi la toaleta la primul semn cand iti vine sa faci pipi si disconfrotul va dispare.

Cat despre prostata, nu-i cazul la tine si nu afecteaza copii. probleme cu prostata apar dupa 50 de ani.

| Petrovic a răspuns:

Amalize de sange. Daca ai hematii (sange in urina) trebuie sa faci ceva investigatii. Mergi la un urolog. Nu cred ca e prostata pentru ca o fac (din cate am auzit) oamenii inaintati in varsta (+45)

| Valera_Gorbuleak_1992 explică (pentru Petrovic):

Am spus ca nu am sange in urina