| BezeaToxica a întrebat:

Am 14 ani si voi merge la liceu.Ce ma deranjeaza este ca nu trec de 1, 60m si imi este frica sa nu rada colegii si altii din liceu sau sa isi bata joc de mine deoarece sunt mic! Ce sa fac sa ma integrez mai usor? Cu ce sa le atrag atentia? Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

In primul rand n-ai de ce sa-ti faci griji pentru inaltimea ta, chiar este normala pentru varsta ta, dar pentru ca tot este vara, inoata cat mai des posibil, pana incepe scoala.
In privinta integrarii tale printre viitorii colegi, iar nu trebuie sa-ti faci probleme. Sincer, nu cred ca este necesar sa te bagi pe gatul altora cu forta, mai bine lasa lucrurile sa decurga normal. Mai bine sa fi asimilat de o gasca pentru felul tau de a fi, dacat sa te prefaci intr-un personaj, in pielea caruia nici macar tu sa nu te simti bine. Căci stii cum e vorba aceea, "cine se aseamana, se-aduna", iar daca vei fi simpatizat de un anumit grup, apropierea se va produce in mod firesc.
Eu am prieteni de peste 20 de ani, de pe vremea liceului, prieteni pe care nu i-am "fortat" sa ma placa, dar au ajuns sa ma iubeasca atat de mult, incat prietenia noastra a putut sa reziste atat de mult timp, si cred ca inca va mai rezista.
In consecinta, valoarea ta ca si om isi va spune cuvantul, si nu "jocul de scena".
Fii tu insuti, si vei castiga prieteni pe viata!

7 răspunsuri:
| 010101012 a răspuns:

Fi mai haios la ore dar in limita bunului simt! big grin E o chestie testata sa stiiwinking nu de mine, de colegi

| 010101012 a răspuns:

Fa glume prin clasa dar in limita bunul simt big grin E testat sa stiiwinking

| steve91 a răspuns:

Nu-ti mai face atatea griji! Oamenii care ar rade de tine din cauza acestor lucruri nu merita nicio atentie. Oamenii valorosi te vor aprecia indiferent de inaltime.

| BezeaToxica explică:

Va Multumesc pentru raspunsuri tuturorwinking

| Nutzuh a răspuns:

La 14 ani esti inca in crestere si n-o sa rada nimeni de tine, s-ar putea sa ai colegi mai scunzi ca tine.

| dragameaprietena a răspuns:

Trebuie sa fi tu insuti, nu trebuie sa atragi atentia nimenui cat despre cei care ar putea sa rada este evident ca nu au nimic in cap si nu ar trebui sa ii bagi in seama. Incearca sa fi comunicativ si sa te intelegi bine cu cat mai multe persoane. Bafta

| carmen11 a răspuns:

Uite un sfat sa cresti: te legi la picioare de un stalp si apoi rogi pe cineva sa te traga de limba! acum nu te supara a fost o gluma! si eu sunt intr-a XI-a si am 1.65 dar nu rade nimeni de mine!