| fineaaas a întrebat:

Salut, am 15 ani, 1.80 și 95kg.
Vreau sa slăbesc foarte mult, astăzi m-am hotărât.
Pentru început, vreau sa știu cam câte kilograme ar trebui sa dau jos pentru a avea un corp normal. Am doar 2 probleme la corp, picioarele grase și mai jos puțin de ficat, am niște 'perne' de grăsime laughing pe ambele părți.
Ce trebuie sa mănânc?
Cât sport trebuie sa fac?
Și cam în cât timp pot reveni la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa strangi niste bani si sa mergi la un nutritionist. Fiecare corp e diferit si sfaturile generale de gen ''nu manca x, y, z'' nu merg la toata lumea.

| haidranoid a răspuns:

Ca sa corespunda varsta cu greutatea ta trebuie sa ajungi macar pana la 60 de kg iti recomand sa mananci fructe si legume si sa te feresti de carne si alte alimente nesananatoase Cat tine de sport alearga si tu macar 1km pe zi (succes)