| alex_3858 a întrebat:

Salut,am 15 ani, am 70 de kilograme,nu stiu mi se pare un pic cam multhappy, as vrea si eu sa slabesc cateva kilograme, pentru sala creed ca sunt cam mic...nu stiu, am avut in cap si adeea asta...as vrea sa stiu si eu cum pot slabi,exercitii,alimentaie sanatoasa, etc, dau FuNdiTa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Alearga zilnic, renunta la paine si nu mai manca nimic dupa 6 seara

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai ce inaltime ai?
Renunta la mancarea grasa, sarata, dulciuri, sucuri.
*-*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Învaţă să mănânci copiluţ, o alimentaţie săracă în calorii, multe fructe, legume, evită sedentarismul, multă mişcare, mai uşor cu dulciurile, gândire pozitivă!
Te pup!

| farsoareaehheee a răspuns:

Eu sunt fata am 15 ani si am 71 kg si nu sunt deloc grasa depinde de inaltime si de cat de solide,"groase","grele" ai oasele; ce trece de metru cam atatea kg ar trebui sa ai de ex 1'75m 75 de kg dar daca esti scund fa exerciti si renunta la unele alimente ps eu am 1'75 si 71 de kg

| Dienushu a răspuns:

Renunta la paine happy si nu mai manca seara. faci exercitii: alergi, abdomene etc.