| alynamaria99 a întrebat:

Ce exercitii stiti pentru a slabi. Dar sa slabesc mai mult eu trebuie sa slabesc 5 kilograme in 1 luna. Se poate sau macar 4 kilograme. Cel mai bun raspuns FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul,desi are rolul decisiv in pierderea in greutate,trebuie combinat cu o alimentatie cat mai sanatoasa si echilibrata pentru rezultate foarte bune. Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chipsurile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,seminte,alune,migdale, fistic, sau paine.De asemenea,evita pe cat posibil prajelile(contin foarte multe kcal, datorita uleiului).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu depasesti necesarul)si bea in jur de 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin.In rest, 20-30 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, te vor ajuta sa obtii rezultatele dorite.Succes.

3 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Depinde ce greutate ai, si cat esti dispusa sa sacrifici (in alimentatie) pentru a da jos 4-5 kg. Este foarte greu sa dai jos intr-o luna 5 kg, mai ales daca tu ai 60. Parerea mea este ca este imposibil, (acum eu sper ca tu sa imi dai "peste nas" si sa reusesti). Exercitii nu trebuie foarte multe. Ai nevoie de un abonament la sala, unde vei face banda, bicicleta si stepper. 20 de min din fiecare. Daca sala are antrenor te va indruma el spre obiectivul tau. Pt mai multe detalii: http://antrenorpersonal.wordpress.com/ SUCCES

| nesuferit a răspuns:

Cand vrei sa slabesti in primul rand pleci de la alimentatie. ca degeaba faci sport daca mananci ce si cand vrea barba ta
Incepi sa alergi, fandari, abdomene, genoflexiuni

| tinaHd a răspuns:

In primul rand sa alergi,sa-ti cumperi gantere din alea da nu foarte grele, sa faci flotari, sa bei apa inainte de masa:*:*