| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani, iar de aproape 3 saptamani am dureri de cap cam aproape peste tot.

Oare este vorba de o răceală de sezon? Ma simt îngrijorat, sper sa nu fie vorba despre vreo boală. astept răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Raceala este.

| francut a răspuns:

3 saptamani de dureri? Peste tot? Nu este o raceala de sezon. Mergi numaidecat la medic.

| starsonthesky a răspuns (pentru francut):

Nu pot spune ca sunt dureri asa tari, sa nu le poți suporta, dar daca in urmatoarele 2-3 zile încă am dureri de cap, ma voi duce la medic.

Sunt zile in care nu le simt, adică o zi ma doare, o zi nu...

| EleNa7Sunt8Eu a răspuns:

Buna,dupa cum vezi vremea se schimba brusc,si este sezonul racelilor!

Bea ceaiuri naturale,si in special ceai de musetel,ajuta mult, dar IN NICIUN caz sa nu iei pastile doar cand ai nasul infundat, daca va fi ceva insuportabil, dar pana atunci sa o lasi sa treaca de la sine.

Sper ca te-am ajutat, fundita?