| stefan4747 a întrebat:

Salut, am 15 ani jumate, 1, 78 si 58 kg si vreau sa ma ingras, picioarele sunt foarte bine, am muschi la picioare dar si la maini, insa sunt foarte slab la burta, cum pot sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Vii la mine si te fac tanc rusesc in 1 luna laughing
Ia si lucreaza bine abdomenu pana tremuriwinking
NU iti dori burta ca o sa iti atarne grasimioara aia laughing plus ca feelingul e de moale nu de tare laughing)

| Reghqen a răspuns:

Trebuie să mărești caloriile, acestea trebuie să fie între 1500 și 2000, bagă fructe, legume, magneziu și potasiu și vitamine, activitate fizică(în special abdomene, crunch, eccetera, flotări, tracțiuni, genuflexiuni, fandari, alergare), 8-9 ore de somn pe noapte și 1-2 pe zi după amiază, așa ar trebui să începi să pui kg. happy

| Drkurt01 a răspuns:

Ai 15 ani... Nu e nevoie sa te ingrasi. O sa incepi sa te ingrasi de la natura peste cativa ani. Esti inca in crestere. Bucura-te de faptul ca esti slab, nu mai dureaza mult pana cand o sa incepi sa te chinui sa slabesti.
Daca vrei neaparat incearca sa-ti lucrezi abdomenul. Nu e ca iti trebuie grasime sa devii mai ok. Daca iti lucrezi abdomenul, muschii abdomenului se vor umfla, iar pentru ca esti slab se vor vedea foarte bine patratelele.
Eu am 63 kg, 1.80 la 19 ani si nu sunt slab. Lucreaza-ti muschii daca vrei sa cresti si mananca atat cat iti cere corpul, nu mai mult.
Il stii pe Ryan Reynolds? L-ai vazut fara tricou? Doar 3% din greutatea lui e compusa din grasime. In fiecare dimineata se trezeste la 6 si alearga 20 de km.
Apoi cand o sa termini de crescut in inaltime o sa incepi sa cresti in latime (in sensul ca ti se largesc oasele), asa ca nu iti face griji. Lucrurile vin cu timpul.

| stefan4747 explică (pentru Drkurt01):

Da bro, dar gen se vede uratel pieptul ca nu prea am burta, de asta as vrea sa pun nintel.

| smhfg a răspuns (pentru stefan4747):

Trage la fiare, la sala, piept, abdomen.