| bogdann97 a întrebat:

sunt baiat, am aproape 16 ani, 1.70 m si 53 kg sunt foarte slab crying vreau sa ma ingras, dar pe tot corpul ca am niste maini si picioare subiri, cine ma ajuta? dau funda! happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Mănâncă bine.
Trebuie să încerci să mânci o gamă foarte variată de alimente,pentru a te asigura că organismul tău primeşte tot ce îi trebuie.
Puţin şi des.
Încearcă să mănânci alimente care conţin multe proteine cum ar fi peşte,carne,ouă, lapte, brânză, fasole, mazăre, conopidă, brocolli.
De asemenwa, ai nevoie de carbohidraţi cum ar fi pâine, paste, cereale şi bineînţeles o mulţime de fructe, legume proaspete.
Să nu excludem mişcarea, foarte importantă, evită sedentarismul pe cât posibil.
Te pup!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ești atât de slab, mergi la un nutriționist.
Pa, pa.

| RoxKnkK a răspuns:

Nu e treaba cu dormitul,,,
TRebuie sa mananci paine si carne multa cipsuri etc.
Si mai ales cand mananci trebuie sa mananci cu pofta ...nu fa sport si stai pur si simplu in pat sau altceva...

| Bia2001 a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult. de obicei, chiar daca mananci mult nu te ingrasi doarece nu dormi destul

| bogdann97 explică:

Si cam cate ore sa dorm pe noapte? big grin

| bogdann97 explică:

Pai miscare nu prea fac big grin doar ca ma duc la scoala si vin atat, si merg pana la magazin cam de 2 ori pe zi. si mai fac intr-o zi flotari, in alta zi abdomene si genoflexiuni, ca sa ma tonific putin.

| bogdann97 explică:

Cred ca e chestia ca nu mananc dimineata ca nu am timp. mananc rareori 2 3 felii de paine cu cascaval, branza, pateu. fineti. marmelada gem da nu in fiecare zi big grin

| bogdann97 explică:

Iti multumesc mult! pentru ajutor.

| bogdann97 explică:

Am sa incerc big grin