| FlorinFlor28 a întrebat:

Salut.Am 15 ani si 1.85 si 85 de kg.Cate kg ar trebui sa am? Eu m-am ingrasat mult pe perioada clasei a 8a (de la 70 de kg am ajuns la 90 si am slabit 5). Problema este ca mi s-a depus foarte multa grasime in zona picioarelor(de la genunchi in sus).Ce exercitii imi recomandati pentru subtierea picioarelor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Iti cam place sa mananci mult. Da, esti destul de gras pentru varsta ta... Pentru inceput iti recomand sa tii dieta (fara carne, sa mananci legume si fructe). Pentru inceput alearga, poti sa faci niste genuflexiuni si du-te la sala, nu cea de mese

| Pharpas a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Zau ca raspunsul tau nu o sa il ajute...nui frumos sa il faci gras....incurajeazal, nu-i frumos

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Pharpas):

Daca il incurajezi, mananca si mai mult happy Incercam doar sa-l ajut.

| Pharpas a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Cine stie daca mananca mult, la o inaltime asa de mare nu sunt wow kg, pentru ca stiu pe pielea mea

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns (pentru Pharpas):

Ai dreptate aici, nu prea m-am gandit la kg.

| Pharpas a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Vezi? Si ce daca are picioare mari, poate sa aiba si oase grele.

| FlorinFlor28 explică (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Frate,imi dai seama ca eu mancam pe stres?!(am intrat cu media 9.90 la liceu).

| Pharpas a răspuns:

Pentru tine, ca baiat, ar trebui sa ai vreo 65, 70 kg, mananca mai sanatos, incearca sa mananci cina inainte de orele 7, 8 si nu te pune la somn fix dupa ce mananci, mananca cu 2 ore inainte de somn. Daca ai posibilitatea, du-te la sala daca nu, alearga, ca exercitii nu pot sa imi dau cu parerea ca nu le am, dar si eu am 1.80 m si 90 de kg, dar ca fata nu se vede, am mai mult muschi decat grasime si oasele grele, plus ca am 19 ani, eu ziua nu mananc cine stie ce, doar ciugulesc din ora in ora cate putin si seara mananc mancare normala, si mananc mereu fructe, si nu fac niciun exercitiu de lenesa de sunt dar cred ca am slabit vreo 2 kg, zau ca imi e frica sa ma urc pe cantar. sper ca te-a ajutat raspunsul meu, cauta pe net exercitii pentru picioare. O seara buna sa ai :*

| FlorinFlor28 explică:

Am inteles ca sunt gras.Dar la mine nu se vede.Nu am burta in schimb am picioarele foarte grase.Ce exercitii imi recomandati?