| rodonico a întrebat:

Salut am 15 ani si am o problema testicolul stang e mai lasat si deasupra iar scrotul in partea de sus este lasat si pielea arata ciudat dar nu se vad vene si imi trec diferite lucruri prin cap. ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Poti avea hernie la testicule.Este intalnita foarte des la adolescentii.Se datoreaza faptului ca poate te-ai mastur*&^ si ai dat prea tarehee hee)Sau poate te-ai lovit in testicule.La pacientii cu aceasta boala se vede ca si cum un testicul ar fi mai mare decat celalat. Daca este asta du-te la doctor si o sa te opereze sub ele si undeva langa apendice.

| Porcusorul a răspuns:

Varicocel. Nu trebuie sa vezi venele, ci sa le simti la palpare ca un manunchi de sireturi deasupra testiculului.

| rodonico explică (pentru Porcusorul):

Si ar trebui sa merg la medic?

| Porcusorul a răspuns (pentru rodonico):

Pentru un diagnostic sigur, da, trebuie sa mergi la medic.

| Sorinlelele a răspuns:

Deci fii atent asa am si eu un testicul este mai lasat decat celelalt in special cel stang, nu stiu daca e vreo problema daca nu te doare, dar ar fi bine sa consulti un medic happy