| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am observat de ieri seara ca ma doare in spate in partea stanga sus,sub umar,nu stiu de ce. Ma gandeam ca de la ghiozdan ca e prea greu, si eu am obiceiul sa il tin doar pe umarul drept. Azi cand eram pe drum sa vin acasa m-a durut iar...Am pus ghiozdanul,cu o bretea,pe umarul stang iar pe drept nu am mai pus sa vad daca ma mai doare,si nu m-a mai durut cand am tinut pe stanga...Tin sa precizez ca am ghiozdanul foarte foarte greu,si ca nu prea ma doare când respir,adica ma doare dar foarte foarte puțin cand trag aer tare in piept... Va rog spuneti-mi din ce cauza, si daca ar putea fi ceva la plamani... Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabRi3l a răspuns:

Nu.dar nu am mai carat atat de mult si probabil ca acum cand iti raspund pe tine nu te mai doare happy

3 răspunsuri:
| GabRi3l a răspuns:

Buna Andrei! Problema ta nu e una de la plamani sigur laughing)) pe tine te doare omoplatul si sa stii ca e vina ghiozdanului asa ma durea si pe mine mai de mult. Sper ca te-am ajutat si sa nu te sperii deoarece nu ai nimic la plamani laughing

| Qweerrrtttyyy a răspuns (pentru GabRi3l):

Multumesc! Chiar ma speriasem...Pentru ca r o durere care ma lasa, adica ma ia putin apoi imi trece... Ce ai facut ca sa nu te mai doara? ai luat alt ghiozdan sau altceva?

| GabRi3l a răspuns (pentru Qweerrrtttyyy):

Nu.dar nu am mai carat atat de mult si probabil ca acum cand iti raspund pe tine nu te mai doare happy

| KingDeik a răspuns:

Eu as zice sa consulti un doctor. Funda?