| xxblaxorxx a întrebat:

Salut am 15 ani si fumez de 2 luni.Am inceput sa am tuse seci acompaniate de arsuri in piept. Poate fi de la tigari sau ceva raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Nu, esti doar racit.

| Anonimuserr a răspuns:

Normal că e de la țigară.
Mai bine lasă țigara e nesănătoasă.
Eu zic să te oprești din fumat, găsește alte lucruri care te fac să te simți bine.
Este un viciu foarte mârșav. Dai bani și te îmbolnăvești. Practic,, arzi banii".

| AliGab a răspuns:

Fumeaza in continuare daca vrei dar sa nu te miri daca simptomele se vor agrava. Spor doar in cele bune

| Kira5854 a răspuns:

M-am apucat de fumat la 13-14 ani, acum insa regret asta pentru ca desi de 4-5 luni fumez tigare electornica de care nu fac abuz, am inceput sa mai trag cate un fum din tigarile clasice simtind nevoia sa tin o tigare in mana, cred ca nu creeaza dependenta nicotina, cat creeaza placerea de a simti fumul, de a tine tigarea in mana si de a ii impartasi fiecare moment pe care il traiesti ca unui prieten.

| cleo2912 a răspuns:

Draga, sigur nu e de la tigari poate doar daca esti foarte sensibil la fum. Presupun ca e vorba de o raceala, insa te sfatuiesc sa mergi la doctor sa nu fie vorba de o bronsita care, netratata, poate genera in pneumonie, cum am patit eu, si care eu nu fumam atunci. Sper ca ti-am fost de ajutor intr-o oarecare masura, iti doresc sa te faci bine! happy