| Tecad a întrebat:

Salut,de 2 saptamani am febra usoara, stare de axisfiere(nu trag destul aer in piept), tuse, furnicaturi la plamani.A citit pe net si cam acestea sunt si simptomele TBC-ului.Se poate sa am tbc sau o raceala netratata/pneumonie etc.

Ps. Fumez de 1 an jumate si nu mi-am definit o firma de tigari... fumez ce imi pica la indemana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Ai citit bine.
Nu sta aşa, du-te la medic, raspunsurile noastre nu te vor ajuta prea mult.
Chestia asta trebuie tratată rapid, nu trece cu vederea.

| Razvanel93 a răspuns:

In momentu asta nu ajungi la nici macar o solitie stand pe site...mergi la un medic el stie ce e mai bine si stie sa iti dea un tratament daca e cazut sau sa afle ce problema ai.

| Anonima264 a răspuns:

In primul rand, lasate de fumat(fumatul dauneaza indiferent de ce ai).
In al doilea rand, controleaza-ti tensiunea!
In al treilea rand, mergi la medicul de familie sa te trmita la specialisti!