| Dragomir_Cristian_1981 a întrebat:

am 15 ani si ma doare in partea dreapta, apendicita nu e ca n a iesit la analize, ieri dupa ce am facut scaun si am impins putin m au luat niste dureri care au fost si au trecut ce ar putea fi? n as vrea sa intarzii la incepera scolii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai facut analizele? Inainte sau dupa ce ai facut scaun? Eu zic sa mai mergi odata la un set de analize. Unul complet. Te-ai gandit un pic ca problema ta poate fi la ficat? Nu stiu. Iti recomand un specialist.

3 răspunsuri:
| ElisaIoana222 a răspuns:

Probabil e de la instestin, ai fost constipat sau te ai abtinut de la scaun o perioada.

| Dragomir_Cristian_1981 explică (pentru ElisaIoana222):

Si una si alta

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Dragomir_Cristian_1981):

Elimina gazele din intestin, chiar cu riscul de a deranja pe cei din jurul tau; altfel poti ajunge sa ti se rupa Pilorul din cauza gazelor acide foarte corozive care stagneaza in intestin.