| LeKaAlex a întrebat:

Salut, am 16 ani aproape si de o saptamana piciorul stang si testiculul stang ma dor, dar este o durere suportabila, precizez ca n-am facut efort si-am stat ore jos pe un fotoliu mai tare unde si partea stanga a fundului simt o durere. Din ce cauza? Am mai avut dureri de genul dar nu asa rau dar cand nu stateam pe acel fotoliu. Thanks si i need to go to a doctor? ( am dat pe picior cu o crema care aliniaza durerea dar 5 minute...)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a aliniat doar 5 minute? laughing Vezi ca durerea de testicol si piciorul stang se asociaza cu varicocelul.Si avricocelul poate fi si de la efrot dar si de la sedentarism.daa stii ca stai mult fara sa faci pasi...du-te la medic.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In mod normal nu are legatura una cu alta. La varsta ta te mai poate durea cate un ou de la transformari, pubertate, crestere. Iar piciorul e ca te-ai luat cu butonatul si ai uitat de tine in pozitie incomoda. E simpla coincidenta ca te-au lovit 2 odata. daca persista mergi la un medic.