| alienware a întrebat:

Salut, am 16 ani conduc um bmx laughing bicicleta si azi am avut ghinionu sa cad, din cauza unui batran... am cazut pe piciorul stang si mi s-a umflat putin in partea stanga de sus, si cand calc pe el ma doare putin, e grav? ce trebuie sa fac? imi revin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ELD a răspuns:

rolling on the floor))conduci un bmxsmug?laughing cat prinde la ora?laughing cred ca ar trebui sa te duci la doctor sau incearca sa alergi putin poate iti trecehappy. Bafta!laughing) Nu pot sa iti spun mai multe, nu sunt doctorita ca sa ma pot exprimalaughing.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pune comprese cu burovin sa traga umflatura, apoi du-te la medic, cred ca ai facut o entorsa, dar mai bine stie medicul.

| 80Cris a răspuns:

E posibil sa fi facut o intindere sau sa ai o entorsa. Da-te cu Lioton gel daca ai acasa si cat mai curand du-te la un medic. Sanatate!

| ELD a răspuns:

Mersi de funda:* si bafta!

| alienware explică:

E grava entorsa asta?

| Robysc a răspuns:

Nu cred ca e grav dar mai bine spune-le parintilor s-au consulta un medic, ok?