| Preotul500 a întrebat:

Am 16 ani, fumez de aproximativ 4 luni. Si de vreo 2 luni sa zicem, cand inspir si expir adanc, imi vine sa tusesc. Mentionez ca nu tusesc altfel. Doar daca expir adanc. Este posibil sa am bronsita? Vreau cateva pareri, cam ce credeti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BloodyLips a răspuns:

E "tusea fumătorului". Doar nu credeai ca te apuci de fumat și totul o sa fie ok, nu? Lasa-te.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Fumezi ce anume? Cred cand spui ca fumezi te referi la iarba la ceva genu asta corect? Sau nu stiu ca nu ai spus ce anume fumezi. Daca fumezi iarba atunci de aia tusesti ca fumu ala e mai gros decat ala de tigara obisnuita, deci nu ai ceva afectiuni, asa tusesc aia care fumeaza sis incepatori, dar cu timpul te obisnuiesti, desi sa fumezi iarba e ceva naspa, cel putin eu asa gandesc.

| xerxes1 a răspuns:

In fumul de tigara exista cateva mii de substante daunatoare printre care,formaldehida,plumb,DDT,hidrazina,acid stearic, poloniu, amoniac, butan, hexamina etc
Probabil ca organismul tau incearca sa se apere de una dintre ele.

| Alexul99 a răspuns:

Fumezi prea putin si d-aia. daca nu bagi macar 1 pachet pe zi nu merita.
Glumesc, iti dai seama.
Pai vrei sa nu mai tusesti? lasa-te. simplu