| andreipp5 a întrebat:

M-am apucat si eu de cateva zile de fumat si vreau sa stiu daca o fac cum trebuie. Deci trag fumu in gura iar dupa aceea inspir ca si cum as inspira aer dupa ce fug de exemplu. Dupa aceea expir aeru. Mie mi se pare ca nu o fac cum trebuie pentru ca daca inspir prea trebuie sa tusesc pentru ca ma innec. E ceva normal ca iti vine acea senzatie ca te ineci sau nu fac eu cv bine?

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Asa e la orice incepator.La inceput se ineaca.Dar daca ar fi sa-ti dau un sfat ar fi sa lasi tigarile.Nu te alegi cu nimic bun:
1.dai banii de pomana
2.ti se ingalbenesc dintii
3. miroase gura/haina urat
4.iti faci plamanii praf
5.nu pari mai cool daca fumezi.

8 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Lasate cat poti. Ca o sa-ti para rau mai tarziu ca fumezi si nu te poti lasa. Lasate...

| grgdlk a răspuns:

laughing), e normal sa tusesti si cred ca te iau si ameteli dar n ai specificat tu, oricum nu trebuie sa ti explice cineva cum s o faci.
in cateva saptamani o sa ti intri in mana, sau in plamanilaughing)
Cel mai bun sfat al meu este sa te lasi acum cat inca poti, stiu ca ai auzit de foarte multe ori chestia asta dar lasa te acum nu mai fuma. mai tarziu o sa fie cam tarziulaughing oricum, orice ai face, Bafta

| MunteanDiana26 a răspuns:

Pai stai sa iti zic eu nu fumez dar stiu eu cum...pai prima data bagi tigara in gura laughinglaughing dupa aia tragi si dupa aia scoti fumu` afara happy nu ii greu happylaughing funda?batting eyelashes

| belcatalin a răspuns:

Buna Andrei,
Da, e ceva normal sa ai senzatia ca te inneci, bine nu e ca si cum ai fi in mijlocul unui lac.
Dar cu timpul ai sa vezi ca e mult mai rau, fumul bagat in tine va incepe sa te "manance", din interior, zi de zi pina vei ajunge ca o scindura putrezita, apoi...
Pe cind in mijlocul lacului, ai tras o durere si gata, ingerii iti vin rapid in intimpinare, si-ai scapat rapid de toate(griji, criza, lipsa banilor), pe cind dincolo?!
Hei sper ca nu te-am descurajat, oricum ai face o mare prostie.

| Cristina_6745 a răspuns:

Nu trebuie sa tragi mult fum in gura ca te ineci, dar pana te inveti asa se intampla.

| Radw46 a răspuns:

Daca mai incerci 2-3 saptamani de 2 ori pe zi devi profesor. insa cea mai buna varianta e sa nu te apuci. fumatul e un cel mai prost viciu al oamenilor destepti.Devine un obicei care e aproape imposibil sa il mai lasi.Eu am incercat de n ori sa m-a las de fumat... cand numai merge nu merge.

| andreipp5 explică:

Pai nu m-am apucat asa sa fumez in fiecare zi, doar asa cand sunt ceva petreceri sau chiar simt nevoia. Dar chiar vreau sa stiu. e normal sa simt ca ma inec? pentru ca lumea imi zicea de cateva zile ca eu nu trag in plamani ca in gat. iar atunci nu simteam ca ma inec sau ceva. dar azi am tras in plamani si simteam ca ma inec

| andreipp5 explică:

Oke, multumesc mult tuturor. Voi incerca sa ma las pentru ca stiu ca nu face bine, pot aparea multe boli etc.