| CalinSerbu a întrebat:

Am 16 ani iar de cateva zile imi tremura degetele mainii drepti. Cand o tin relaxata nu imi tremura, doar cand o tin in alte pozitii(ex cand o tin intinsa).
Este ceva grav? Cum pot face sa nu mai tremure?
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

E ceva normal, probabil ti-ai trosnit degetele intr-un hal grav

Daca vrei mai multe detalii, acceseaza http://jurnalul.ro/......33387.html

| Anaandreea11 a răspuns:

Poate e din cauza ''pocnirii degetelor'' daca ai facut asta. Poate fi si de la scaderea calciului. Daca nu, cel mai bine apelezi la un doctor, el stie cel mai bine.

| StefaniaMega a răspuns:

Nu,nu cred parerea mea ca este ceva grav.I s-a intamplat prietenei mele Miruna.In cateva zile nu a mai avut nimic.Nu poti face nimic.Decat sa astepti. Poti lua daca vrei calmante, dar nu cred ca e utilizar. Sper ca te-am ajutat!