| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 16 ani si am inaltimea de 1.72 timp de 2 ani aveam greutatea media de 78 de kg si eram foarte gras, intr-un timp am avut si 82KG si n-am mai putut da jos, cu timpul am ajuns la 72 kg greutate medie dar acum m-am ingrasat pana la 74. Pot sa zic ca am gasit o motivatie ca sa slabesc, m-as gandi ca ar trebui sa am vreo 65KG greutate normala dar e o singura chestie care imi sta pe creier, daca voi mai slabi voi avea piele in exces?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani nu ai piele in exces, ca nu slabesti 50kg.
La 16 ani pielea este foarte elastica, iar daca faci sport, se retrage singura, fara a lasa urme.
la 16 ani si 1.72m trebuie sa ai maxim 70kg.

| Alverto a răspuns:

La 16 ani și 74 kg nu ești gras, este bine