| Alexsad9711 a întrebat:

Salut.Am 16 ani si cam de 2 ani ma doare mijlocul.Nu foarte tare dar o simt.Cand alerg de exemplu nu ma doare adica nu simt durerea.Ma doare numai cand stau aplecat mult si cand stau jos(repet nu e o durere insuportabila).Si stau cam mult la PC.Eu cred ca e de la statu pe scaun,dar dc ma doare cand stau aplecat?, si nu am ridicat greutai mari.Oare de la ce este care ar fi cauza? Aveam zile care ma dure si de la mersul prea mult pe jos dar acum nu ma mai doare din aceasta cauza. Puteti sa ma ajutati? Dau funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Poate ai probleme cu coloana, cum ar fi scolioza sau orice altceva, de ce nu vezi un medic, fă o radiografie nu e mare lucru îți ieși din părere.

| ElenaSA a răspuns:

Poate fi de la coloana sau pot fi rinichii sau o miscare gresita. Daca e atata timp de cand ai probleme fa niste analize si scapi de grija si poate si de probleme.Sanatate!

| Alexsad9711 explică (pentru ElenaSA):

Nu am probleme cu coloana, de ce as avea nu am ridicat greutati nu m-am lovit in zona aia, nu am avut probleme de mic asa dint-o data? Multi mi-au zis ca poate fi de la crestere ca D m-am inaltat cam repede si totusi am 16 ani pana la 18-20 poate mai cresc, eu asi baga mana in foc ca este de la asta.Cand am facut analizele ultima oara nu aveam nimic.Simt durerea cand stau jos,plus de asta ca fac antrenamente acasa gen:flotari,abs, tractiuni la bara etc.

| Kittyyy a răspuns:

Incearca un unguent gen diclofenac