| Radu_7899 a întrebat:

Saluthappy!
Am 16 ani si in aceasta dimineata m-am trezit cu o usoara durere la testiculul stang(nu e umflat deloc, nici rosu, e normal), daca incerc sa-l misc ma doare mai tare, daca stau jos si nu ma misc nu ma doare nimic sau iarasi daca merg pe strada usor nu ma doare!
Ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| djalexandrual a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru acum 2-3 zile... m-a tinut cateva zile si dupa aceea m-a lasat durerea.Asteapta si vei vedea ca va trece.(nu cred ca are nimic cu pubertatea.)

4 răspunsuri:
| TraSneL a răspuns:

Du-te la doctor sau la farmacie

| Radu_7899 explică (pentru TraSneL):

Asta stiam si eu, vroiam un raspuns mai util!

E sau nu de la pubertate?

| TraSneL a răspuns (pentru Radu_7899):

Nu stiu sigur de la ce e. poate ai dormit cumva si in timpul somnului te-ai lovit sau ceva.Nu stiu sigur crede-ma, am incercat sa dau un sfat bun

| Radu_7899 explică (pentru TraSneL):

Azi noapte nu prea am dormit prea bine, am dormit pe el "asa m-am trezit", iar azi am mers mult pe jos cu ghiozdanul in spate, are vreo influenta?