| Nexus7i8 a întrebat:

Salut, am 16 ani și ma întrebam dacă la vârsta asta pot face infarct sau accident vascular cerebral.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse mici dar exista posibilitatea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, viata e scurta, asa ca apreciază fiecare moment, asta conteaza

| minrest a răspuns:

Daca cumva esti ipohondru (DACA am zis), ai deja o boala grava, invalidanta, ipohondria; nici nu mai e nevoie de infarct sau AVC.

| cristimihailov a răspuns:

Daca esti cat China, diabetic sau alte probleme din astea, riscul creste f mult.

| CostinAlamariu a răspuns:

Niciodata sa nu spui niciodata big grin

| Iote a răspuns:

Ai uitat sa ne spui daca esti supraponderal (asta ar fi un factor de risc) sau suferi de diabet (alt factor de risc). Altfel, slabe sanse!

| SingleForOne a răspuns:

Este destul de posibil.

| Dana2103 a răspuns:

Nu,nu poti