Abh
| Abh a întrebat:

Stiati ca pastilele pentru slabit pot provoca infarct sau accident vascular cerebral, motiv pentru care multe au fost retrase de pe piata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Da, stiam. Mai stiam ca unele provoaca atacuri de panica si halucinatii.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, a fost destul de mediatizat cazul lui Mutu care a luat Reductil având ca substanță activă sibutramina!
Problema îngrășatului poate fi uitată dacă individul învață să mănânce!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, ştiam.
Dar mulţumesc, că ne-ai reamintit!

| Damasc a răspuns:

Datorita tie stim.

| EuAli a răspuns:

Nu stiam. Buna avertizarea. Oricum eu nu iau pastile de slabit.
Daca vrei sa slabesti, mananca numai verzaturi si alearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca fac mai mult rau decat bine, eram convinsa fara sa ma documentez cu privire la lucrul acesta.In ce consta,mai exact,acest rau,nu stiam(neinteresandu-ma acest subiect, nu m-am documentat). Avand in vedere ca problema pastilelor de slabit este una de actualitate, aceasta postare este extrem de binevenita si sa speram ca va fi citita de cat mai multe persoane.

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Buna!
Nu,nu stiam,dar stiam ca pastilele de slabit provoaca distrugeri serioase la nivel corporal. Oricum nu sunt grasa si nu vreau sa slabesc, dar daca as fi vreodata grasa nu le-as folosi, mai bine cu sportul si cu dietele.
PaPA

| xOneTwoThree a răspuns:

Da.si matusa mea a vrut sa slabeasca...Si vroia sa foloseasca pastile pentru slabit si medicul nu i le-a recomandat.a spus sa tina dieta.winking