| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 16 ani si nu sunt circumscris adica nu imi pot decalota complet penisul. Ca si dimesiune are 16 cm si nu este nici gros nici subtire. Pot sa am relatii sexuale normale chiar daca nu sunt circumscris? si dimensiunea de acum a penisului meu este normala pentru varsta mea? Pe voi v-ar deranja sa aveti relatii sexuala cu cineva care este in situatia asta? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Fimoza se opereaza, mergi la medic.

| SirGilbert a răspuns:

In primul rand tu nu esti circumscris, esti circumcis.Corect?

In al doilea rand circumcizia parerea mea este o mutilare genitala.Mai bine n-ai face-o.

In al treilea rand si cei circumcisi si cei necircumcisi pot avea relatii sexuale, deci nu-ti face probleme.Preputul nu te va deranja!
Cat despre marime, e destul de ok!

BAfta!

| mihaibrad a răspuns:

Evident, tinere! 16 cm este o dimensiune normala, perfecta si ai sa ai o gramada de sex in viata asta happy
Circumcizia este o porcarie moderna, fara fundament medical, natura ne a construit astfel in milioane de ani de evolutie, iar noi credem ca suntem mai destepti pentru ca de 100 de ani intelegem cate ceva din misterele lumii happy
Ai sa vezi cum in cativa ani va disparea agitatia asta si se va reveni la natural.

| trisha88 a răspuns:

Circumcizia este o traditie la anumite popoare ca de exemplu la evrei. Fiecare are libertatea de a o face sau nu. Sigur nu are nici o influenta a
supra relatiilor sexuale poti fi linistit.Eu daca asa avea un baiat sigur nu m-as indura sa-l supun la aceasta procedura.

| godfather1997 a răspuns (pentru trisha88):

Chiar daca nu se decaloteaza tot?